5G ir privataus radijo ryšio tinklo sintezė nuotoliniam ir dalinai automatizuotam transporto priemonių valdymui

News & media

5G ir privataus radijo ryšio tinklo sintezė nuotoliniam ir dalinai automatizuotam transporto priemonių valdymui

UAB „Ostaralab“  įgyvendina projektą “5G ir privataus radijo ryšio tinklo sintezė nuotoliniam ir dalinai automatizuotam transporto priemonių valdymui” Nr. 08-006-K-0010. Kuriamas sprendimas siekia pagerinti komunikaciją su transporto priemonėmis naudojant 5G ir privataus radijo ryšio tinklo sintezę. Sprendimo esmė yra išspręsti 5G ryšio teritorijos padengimo problemą ir naudoti šią technologiją vietovėse, kur nėra sukurtas arba neįmanoma sukurti stacionaraus tinklo, taip užtikrinant stabilų ryšį ir duomenų perdavimo spartą.

 

Sprendimas yra unikalus, nes jis leis automatizuotoms ir nuotoliniu būdu valdomoms transporto priemonėms kurti privačius tinklus tarpusavyje ir užtikrinti automobilio valdymui tinkamą greitaveiką ir duomenų perdavimo spartą. Tai leis išspręsti ryšio nepastovumo problemą ir padės naudoti 5G technologiją net vietovėse, kuriose tradiciniam stacionariam tinklui sukurti yra sunku ar neįmanoma.

Projektas įgyvendinamas pagal 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos plėtros programos pažangos priemonės „Didinti susisiekimo sistemos kuriamą vertę ir infrastruktūros panaudojimo efektyvumą“ veiklą „Skaitmeninių technologinių sprendimų, kuriems įgyvendinti būtinas 5G ryšys, kūrimas, testavimas ir vystymas“.

Bendra projekto vertė – 49 991,90 Eur.

Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų projektui skirtas finansavimas – 47.492,30 Eur.

Pareiškėjo ir partnerių nuosavos lėšos – 3071,51 Eur.

Projekto įgyvendinamo pradžia  – 2024 m. sausio 01 d., pabaiga – 2024 m. gruodžio 31 d.

Scroll to Top